دوست مراسم تشییع کت و شلوار استفاده مراسم ها

دوست: مراسم تشییع کت و شلوار استفاده مراسم ها پیراهن مردانه مطمئن شلوار آستین خوردگی

گت بلاگز اخبار اجتماعی فیلم خودکشی واقعیت دارد؟ ، روایت یک نماینده از خودکشی مرموز یکی از بازداشتی‌های حوادث اخیر

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس بعد از دیدار هیات نمایندگان از زندان اوین به بررسی ابعاد فوت سینا قنبری از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر پرداخته است.&

فیلم خودکشی واقعیت دارد؟ ، روایت یک نماینده از خودکشی مرموز یکی از بازداشتی‌های حوادث اخیر

روایت یک نماینده از خودکشی مرموز یکی از بازداشتی های حوادث اخیر/فیلم خودکشی واقعیت دارد؟

عبارات مهم : حوادث

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس بعد از دیدار هیات نمایندگان از زندان اوین به بررسی ابعاد فوت سینا قنبری از بازداشت شدگان حوادث اخیر پرداخته هست.

به گزارش خبرآنلاین، در یادداشت علیرضا رحیمی که در صفحه خبر رسان تلگرام او منتشر شده، آمده است: طی بازدیدی که بهمراه هیات نمایندگان مجلس از زندان اوین داشتیم موفق به صحبت با باقیمانده کمی از بازداشت شدگان حوادث دی ماه شدیم. سینا قنبری جوانی که در غروب یازدهم دی ماه ۹۶ در یکی از ایستگاه های مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران همراه با ۲۱ نفر دیگر، بعد از مقاومت و درگیری با مامورین دستگیر و در ساعت ۱۲ شب به اتهام اخلال در نظم عمومی و نیز تبانی و اقدام علیه امنیت ملی تحویل بازداشتگاه اوین می شود.

سینا در کنار سایر بازداشت شدگان حوادث دیماه در بند موقت (در محل ساختمانی که قبلا واحد اجرای احکام زندان بوده) مدت شش روز را به عنوان متهم سپری می کند.

فیلم خودکشی واقعیت دارد؟ ، روایت یک نماینده از خودکشی مرموز یکی از بازداشتی‌های حوادث اخیر

برابر گزارش رییس شرکت زندان ها بازپرس شعبه شش قرار وثیقه صد میلیون تومانی جهت سینا قنبری صادر می کند و در بدو ورود برابر فرمی که سینا پرکرده است اظهار داشته اعتیاد ندارد و لذا در بند افراد سالم و پاک نگهداری می شده است هست. در روز ۱۶ دیماه ساعت ۳بامداد وارد محل سرویسهای بهداشتی زندان می شود که در مجاورت بند خود در داخل ساختمان بند بوده. بعد از ورود به یکی از توالت ها بیرون نمی آید. حدود دو ساعت بعد زندانی دیگری وارد محوطه سرویس بهداشتی می شود مستقیما به همان سرویسی می رود که سینا وارد شده است بود با در بسته مواجه می شود تلاش می کند در را باز کند و باصحنه جسد افتاده سینا در کف سرویس بهداشتی مواجه و به حالت شوکه دوان دوان برمی گردد و لحظاتی بعد همان شخص با دو زندانی دیگر سراسیمه برگشته و جسد سینا را از سرویس بیرون کشیده و در کف محوطه سرویس ها تلاش به احیای وی (به روش عادی با فشار سنگین دست بر سینه وی) می نمایند.

در شروع دیدار از زندان وارد جلسه ای شدیم که رییس شرکت زندانهای کشور و مقامات قضایی و مدیران اجرایی زندان حضور داشتند و بعد از ارائه گزارش آماری حوادث، نحوه فوت سینا قنبری را که ظاهرا خودکشی بوده و پزشکی قانونی هم وقوع عمل خودکشی را در علت فوت وی تایید کرده، جهت هیات نمایندگان مجلس تشریح کردند و فیلمی را نشان که دوربین های مداربسته راه اندازی شده است در سرویسهای بهداشتی ضبط کرده اند. در این فیلم محوطه سرویسهای بهداشتی با شش واحد سرویس نشان داده می شود و یکی از زندانیان (با هویت سینا قنبری) که زیرپوش سفید به تن دارد با دمپایی ابی رنگ در حالیکه کیسه پلاستیک مشکی بلند و پیچیده شده است ای در دست راست دارد وارد می شود و مستقیما سمت یکی از سرویس ها رفته و وارد آن می شود و در را بسته و دیگر هیچ چیز نمایش داده نمی شود. مدت بسیار طولانی بدون هیچ اتفاق یا حرکتی محوطه سرویس ها ضبط شده است تا اینکه حدود دو ساعت بعد یکی از زندانیان وارد شده است و مستقیما به همان سرویسی که سینا رفته وارد می شود و با صحنه جسد افتاده بر زمین مواجه و به حالت بهت و شوکه برمیگردد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس بعد از دیدار هیات نمایندگان از زندان اوین به بررسی ابعاد فوت سینا قنبری از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر پرداخته است.&

از این فیلم در جاهای متفاوت به اشتباه به نام فیلم خودکشی سینا قنبری نام برده می شود درحالی که فیلم حاوی ساعاتی از اوضاع محوطه سرویس های بهداشتی زندان بوده و داخل سرویس یا ماجرایی که منجر به فوت شده است در فیلم وجود ندارد و اساسا فیلمی از خودکشی وجود ندارد. با انجام تحقیقات از هم بندی های وی و نیز اشخاصی در محل سکونتش مقامات زندان به این نتیجه رسیده اند که وی قبلا قرص اعصاب مصرف می کرده و به گواهی هم بندی هایش حالت های بی قراری در او مشهود بوده هست. پزشکی قانونی ضمن حضور در محل کشف جسد معاینات اولیه را انجام داده اند و در ساعت ۷ صبح جسد وی تحویل پزشکی قانونی گردیده هست. متعاقبا نیز دادستان در زندان حضور یافته و شخصا با تمام هم بندی های سینا صحبت کرده است و بی واسطه تحقیقات مورد نیاز را بعمل آورده است.افرادی از هیات نمایندگان مجلس در این دیدار با سه تن از زندانیان که هم بند سینا قنبری بوده اند نیز گفتگو داشتند.

هیات نمایندگان مجلس در مقام قضاوت در خصوص نحوه فوت سینا قنبری نبوده و اساسا چنین قضاوتی بعد از طی مقدمات و روند قانونی بعد از اخذ نظر کار شناسان و پزشکی قانونی صرفا در صلاحیت مقام قضایی پیگیری کننده است.با فرض خودکشی این متهم، در اینکه آیا امکان پیشگیری از خودکشی وجود داشته یا خیر قطعا بعد از بررسی پرونده و مستندات قابل اظهار نظر قطعی هست. صرفنظر از تاخیر بلاوجه حاصله در دیدار نمایندگان مجلس از زندان اوین مقامات زندان می توانستند با روشنگری بموقع از ایجاد بسیاری شبهات در خصوص نحوه فوت سینا قنبری در افکار عمومی جلوگیری نمایند.

واژه های کلیدی: حوادث | زندان | خودکشی | زندانی | قانونی | بهداشتی | نمایندگان مجلس | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz